Personal

Eric Eriksson
Biblioteksassistent
042 - 35 65 80
E-post Eric.Eriksson@ch.lu.se

 

 

Berit Funke
Bibliotekarie
042 - 35 65 75
E-post Berit.Funke@ch.lu.se

 

 

Karin Jönsson
Bibliotekschef för Campus Helsingborgs Bibliotek och Samhällsvetenskapliga fakultetens bibliotek.
046-222 09 92
E-post karin.jonsson@sambib.lu.se

Lina Köpsén
Kontaktbibliotekarie för bygg-, data- och elektroteknik. Katalogiserings-, förvärvs- samt webbansvarig.
042 – 35 65 23
E-post Lina.Kopsen@ch.lu.se

Anna Pettersson
Kontaktbibliotekarie för Strategisk kommunikation och socionomutbildningen.
042-35 65 26
E-post Anna.Pettersson@ch.lu.se

Sara Rondahl
Kontaktbibliotekarie Service Management samt masterutbildningar. Samordnare för forskarstöd
042 - 35 65 73
E-postSara.Rondahl@ch.lu.se

Nina Smiseth
Kontaktbibliotekarie för studenter med läs- och skrivsvårigheter.
Disk-, krav samt fjärrlåneansvarig.
042 - 356549
E-post: Nina.Smiseth@ch.lu.se

Sambib

Sambib

Letar du efter någon av våra kollegor på Sambib i Lund, se här.

Sidansvarig: lina.kopsen@ch.lu.se | 2019-02-25